ČERNÁ LABUŤ
12.04–20.05.2021
Neočekávaná událost
jako zvrat ve společnosti.

Samuel-Petráš-Ateliér-fotografie-II-UMPRUM
Viktorie-Macánová-Ateliér-fotografie-II-UMPRUM

Spojujícím prvkem výstavy studentů Ateliéru fotografie II je teorie černé labutě, která se zabývá neočekávanými událostmi a jejich důsledky, jež je těžké předvídat a vysvětlit. Ve svých nejnovějších pracích reagují na těžko pochopitelnou situaci současné doby.

Ondřej-Kubeš-Holubář-Krmivo-Ateliér-fotografie-II-UMPRUM
Miriam-Pružincová-Babka-Ateliér-fotografie-II-UMPRUM
Alžběta-Chrudimská-Ateliér-fotografie-II-UMPRUM-2

Výstava Černá labuť je výpovědí, jak vnímáme dopady nepředvídatelných událostí, se kterými se musíme vyrovnávat, ale také jak s nimi zacházíme na osobní rovině. Nadcházející generace fotografů poskytuje síť souvislostí a individuální pohled na tematiku teorie černé labutě.

Kateřina-Sýsová-Bez-názvu-Ateliér-fotografie-II-UMPRUM
Matěj-Racek-Ateliér-fotografie-II-UMPRUM
Jakub_Delibalta_Voda-Ateliér-fotografie-II-UMPRUM
Markéta-Slaná_so-close-so-far-Ateliér-fotografie-II-UMPRUM

Jako výrazový prostředek si mladí autoři pro ztvárnění svých témat vybrali nejen klasickou fotografii, ale využívali i videa a hybridní instalace, které propojují svět fotografie a pohyblivého obrazu. Konceptuálně laděná expozice tak diváka provede skrze široký prizmat fotografie, který vedle sebe kombinuje nejrůznější formy obrazového projevu.U příležitosti výstavy vychází nové číslo ateliérového časopisu Feet.

Iurii-Ladutko-Avatar-Ateliér-fotografie-II-UMPRUM
Adéla-Zlámalová-Ateliér-fotografie-II-UMPRUM-2
Barbora-Žentelová-Ateliér-fotografie-II-UMPRUM
Agnes-Willow-Ateliér-fotografie-II-UMPRUM-2

Jakub Delibalta  Alžběta Chrudimská  Ondřej Kubeš  Iurii Ladutko  Samuel Petráš  Miriam Pružincová  Matěj Racek  Markéta Slaná  Kateřina Sýsová  Viktorie Macánová  Agnes Willow  Adéla Zlámalová  Barbora Žentelová

Galerie 
Černá labuť,
Na Poříčí 1067, Praha 1

Vystavující studenti: Jakub Delibalta, Alžběta Chrudimská, Ondřej Kubeš, Iurii Ladutko, Samuel Petráš, Miriam Pružincová, Matěj Racek, Markéta Slaná, Kateřina Sýsová, Viktorie Macánová, Agnes Willow, Adéla Zlámalová, Barbora Žentelová

Kurátoři výstavy: Václav Jirásek, Kateřina Sýsová

Produkce výstavy: Václav Jirásek, Štěpánka Stein

Výstavní grafika: Filip Kopecký