KINO:
Kvítek – Ten sen
(animovaný hudební videoklip)
Julie Černá, Petra Mikolášová, Anastázie Rainischová, Ondřej Salava

Animovaný videoklip je zakončením prvního roku v Ateliéru animace a filmu čtyř studujících: Julie, Stázky, Petry a Ondry, kteří ho kvůli Covidu prožili online. Online rok přinesl mnoho výzev a osvojení si základů animace pod taktovkou animátora Davida Štumpfa nebylo to jediné, co museli zvládnout. Museli se naučit i společně komunikovat, aby se mohli stát kamarády, a jako čtyři začínají tvůrci a tvůrkyně s rozdílným přístupem k animaci i výtvarnu si pomáhat a spolupracovat. A právě budování přátelství a spolupráce je hlavním motivem tohoto videoklipu s hudbou interpreta Kvítka.
Videoklip začíná sklízet první úspěchy! Na festival Anifilm byl vybrán do soutěžní sekce českých video-klipů a na slovenský Fest Anča se podívá v rámci soutěže mezinárodních videoklipů.

Text: Petra Mikolášová

Julie Černá (2001), Petra Mikolášová (1998), Anastázie Rainischová (1998) a Ondřej Salava (2000) jsou od roku 2020 studujícími v Ateliéru animace a filmu na UMPRUM v Praze. Každý z nich pochází z jiného prostředí, a to jim jako ročníku dává široký záběr zkušeností, které mezi sebou mohou sdílet a navzájem se tak obohacovat.

IG: https://www.instagram.com/obrazkyjulie/
IG: https://www.instagram.com/staza.staza/
IG: https://www.instagram.com/p_oniik/
IG: https://www.instagram.com/terezapomerancova/

Rubriku KINO pro UMPRUM Online kurátoruje Michaela Režová, pedagožka Ateliéru animace a film UMPRUM.