Medvědův první semestr na UMPRUM

Medvědův první semestr na UMPRUM inspiroval jeden můj spolužák. Pořád kreslil spoustu ježků, a proto se mu taky říkalo „Ježčí kluk“. Než jsem se pustil do téhle série, napadl mě obrázek, jak medvěd studuje společně s ježkem. Vlastně i to zapříčinilo, že postavička medvěda reprezentuje mě.

Autor: Wei Chen-Ting

Cesta-do-školy-s-kouskem-pizzy

Cesta do školy s kouskem pizzy

Přednáška-Filozofie-starověku

Přednáška Filozofie starověku

Kavárna

Kavárna

Kočka

Kočka

Konzultace-s-profesorem

Konzultace s profesorem

Kurz-kreslení

Kurz kreslení

Ve-výtahu

Ve výtahu

Galerie

Galerie

Přednáška

Přednáška

Knihovna

Knihovna

Wei Chen Tingovi se na UMPRUM líbí. Je rád, že může studovat mezi dalšími umělci, i když to někdy může být trochu stresující. Ke své radosti však zjišťuje, že se posouvá velmi rychle.
UMPRUM je pro něj úplně novou zkušeností. Třeba způsob výuky je odlišný od té, na kterou byl zvyklý na Tchaj-wanu. Studenti zde mají větší volnost a zcela běžné jsou diskuze s pedagogy nebo prostor pro experiment. Na rozdíl od toho by se pedagogický přístup na Tchaj-wanu dal označit jako hlubší, kdy učitelé běžně učí a vysvětlují proces tvorby krok za krokem. Wei Chen Ting má na UMPRUM moc rád i její historickou budovu, přestože v ní v současné době probíhá rekonstrukce. Své školní dny zachytil s humorem a citem pro detail.

Litografická-dílna

Litografická dílna

Pánské-záchodky

Pánské záchodky

V-metru

V metru

Socha-staré-dámy

Socha staré dámy

Ve-školním-bufetu

Ve školním bufetu

Vstup-do-školy

Vstup do školy

Schodiště

Schodiště

Konzultace-v-ateliéru

Konzultace v ateliéru

Tramvaj

Tramvaj

Prodejní-automat

Prodejní automat

Wei Chen Ting (*1991) z Taipei, Tchaj-wanu se zabývá ilustrací, grafickým designem a komiksem. V současné době pokračuje v magisterském studiu na UMPRUM v Ateliéru Ilustrace a grafiky v programu Visual Arts. Je humorista a většina jeho děl je prezentována komiksovou formou. Ve své tvorbě se zaměřuje na sociální problémy, osobní zkušenosti a taky suché vtipy.
Stránky autora: https://futhgt7r.wixsite.com/weichentingworks